O fundacji

Podopieczni Fundacji Piotrusia Pana czekają na Twoją pomoc

Fundacja Piotrusia Pana powstała z potrzeby serca. Kontakt z dziećmi, które znalazły się w bardzo ciężkiej sytuacji i z ich rodzinami był dla nas zawsze poruszającym i głębokim doświadczeniem. Uświadomił nam również, jak ogromne są potrzeby w zakresie emocjonalnego wsparcia i merytorycznej pomocy, gdy rodzina znajduje się w krytycznej sytuacji. Przykład osób, które potrafiły skorzystać z dobrze zorganizowanej pomocy przekonał nas, jak dużo można zrobić. Z drugiej strony częste spotkania z osobami, które doświadczają trudnych okoliczności życiowych, bezradności i słabości, uświadamiają nam, jak wielkie jest zapotrzebowanie na życzliwą pomoc.
Fundacja Piotrusia Pana oficjalnie została zarejestrowana 1 kwietnia 2016 roku. Jednak fundator od dwóch lat organizuje imprezy charytatywne i wyjazdy wypoczynkowe dla dzieci ciężko chorych i ich rodzin. Wierzymy, że doświadczenie zdobyte w latach 2014 – 2016 będzie owocować. Pomoc potrzebna jest nie tylko dzieciom terminalnie chorym i ich rodzinom, lecz także dzieciom, które po prostu nie radzą sobie w życiu, bo rodzice nie mają dla nich czasu, bo szkoła stawia im wymagania, którym nie są w stanie sprostać, bo czują się samotne i bezradne. Niekiedy naprawdę niewiele trzeba, aby zmienić ich życie. Wystarczy odrobina zainteresowania wsparta fachową poradą, konsultacją, a w razie potrzeby – regularnymi spotkaniami, aby znalazły oparcie w sytuacji, która wydaje się mroczna i beznadziejna.
Piotruś Pan jest postacią bajkową. Urodził się ponad sto lat temu, gdy pewien pisarz zainspirowany zabawami dzieci zaprzyjaźnionego małżeństwa stworzył opowieść o chłopcu, który wprawdzie nie chciał dorosnąć, lecz wykazywał hart ducha, zaradność i niezależność, jakich mógłby mu pozazdrościć niejeden dojrzały mężczyzna. Historia Piotrusia Pana dziś wciąż ożywia wyobraźnię dzieci i dorosłych. Jego przygody przypominają, że niekiedy z kłopotów i opresji można wybrnąć, nie tylko samemu zachowując życie i zdrowie, lecz także pomagając ludziom wokół. Przyjaźń, lojalność i bezinteresowność są nie do przecenienia. Na szczęście spotykamy je nie tylko w bajkach. Takie też przesłanie towarzyszy Fundacji Piotrusia Pana.

Zarząd Fundacji

Piotr Klebaniuk – Prezes Zarządu Fundacji
Urszula Ziędalska – Wiceprezes Zarządu Fundacji

 

Rada Fundacji

Ewelina Łabuda
Małgorzata Hądzlik
Paweł Michalczewski

Sprawozdania finansowe

Fundacja Piotrusia Pana

+48 605 pokaż numer
fundacja@ pokaż adres e-mail

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Siedziba fundacji mieści się we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3

NIP: 8943075872
KRS: 0000610819
REGON: 364108706

Fundacja Piotrusia Pana

ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

Nr konta: 44 1870 1045 2078 1070 7099 0001

NEST BANK SA

Ta witryna korzysta z plików cookies i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies »